czwartek, 5 września 2013

Zaplecze spamowe złożone z tysięcy domen poszło w piach! Zaplecze firmy Icea.plDwa miesiące temu wykryłem duże i ciekawe zaplecze złożone z ponad pięciu tysięcy domen zapleczowych. Z braku czasu piszę o tym dziś.


Serwisy, o których mówię są imitacją blogów, zawierają nieco wpisów o prawie jednakowej długości. Treść jest często (lub wyłącznie) synonimizowana - wskazuje na to bezsensowna treść oraz wielka ilość błędów interpunkcyjnych (podwójne spacje, podwójne przecinki, kropka na końcu zdania po spacji zamiast przed itp)

Lista tych domen (nie wszystkich, ale zdecydowanej większości) znajduje się pod tym linkiem.
http://spamwwyszukiwarce.blogspot.com/2013/09/lista-stron-zaplecza-z-patnymi-linkami.html

Schemat budowy tych stron jest w zasadzie identyczny. Linki nie występują w treści a w sidebarze lub stopce. Tak łatwiej nimi zarządzać. Serwisy imitują blogi tematyczne. Są postawione w dużej części na wygasłych domenach i dodatkowo podlinkowane spamem. Strony znajdują się na popularnych polskich SEOhostingach oferujących wiele różnych IP.

Jak wspomniałem lista jest sprzed dwóch miesięcy więc parę domen nie działa a na paru kolejnych są katalogi lub inne strony.

Z zaplecza korzystają klienci firmy Icea.pl. Lista klientów i domen linkowanych ze spam-zaplecza znajduje się tutaj: http://spamwwyszukiwarce.blogspot.com/2013/09/lista-stron-do-ktorych-spamowe-zaplecze.html . Hieny już mogą łapać za słuchawkę.

Co ciekawe dla wielkiej cześci Klientów to zaplecze to jedyne źródło linków! Dla trudniejszych fraz Icea.pl wspiera się Seokatalogami i multikodami. Co jeszcze ciekawsze strony linkowane w ten sposób są wysoko w wynikach wyszukiwania mimo wręcz paskudnie sztucznego profilu linków. Linki prawie wyłącznie zawierają pozycjonowane frazy w anchorach. Wystarczy zresztą spojrzeć na profil linków strony icea.pl. Aż 9 najczęściej kierujących anchorów zaczyna się od słowa pozycjonowanie!!! Z drugiej strony ten przykład pokazuje jak bardzo algorytm Google jest jeszcze niedopracowany. Jestem bardzo zaskoczony tym, że uniknęli pingwina i ręcznych filtrów.

Dla Was dwa pytania:
Ile kosztowałoby postawienie takiego zaplecza od początku?
Czy podobne zaplecza ukryją się w przyszłości przed Google?


Tyle na dziś.
Pozdrawiam

6 komentarzy:

 1. Również pozycjonowanie stron www może przynieść naprawdę bardzo fajne wyniki. Ja poleciłam tą usługę dla firmy https://dolp.pl/pozycjonowanie-stron-www/ i już po kilku miesiącach widziałam dobre rezultaty. Przede wszystkim moja witryna www była zauważalna w wyszukiwarce Google i zaczęli zgłaszać się kolejni klienci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szukasz idealnego darmowe szablony wordpress na swojej stronie? Sprawdź nasz wybór najlepszych motywów WordPress do marketingu afiliacyjnego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlatego ja jestem zdania, że jeśli chcemy dobrze pozycjonować naszą stronę to musimy przede wszystkim starannie dobierać miejsca gdzie można pozostawić link. Do tego jeszcze właściwa wiedza z zakresu SEO także się przyda. Bardzo odpowiadają mi artykuły z https://www.zgred.pl/zgredia/ i akurat tam często zaglądam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem zdania, iż samo pozycjonowanie witryn www jest istotnym elementem jeśli chcemy zaistnieć w sieci. Fajny artykuł o tym napisano w https://tko.pl/41932,2020,02,07,jak-skutecznie-pozycjonowac-strone-w-sieci i moim zdaniem gdy ktoś wydajnie pozycjonuje stronę www to jest to dobry kierunek reklamy w sieci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Interesujący blog. Dawno nic nowego nie dodawałeś, a szkoda. Twoje artykuły są naprawdę ciekawe, więc z chęcią bym przeczytał nowy wpis. Również na stronie https://www.nowapozycja.pl/pozycjonowanie-stron-poznan/ można znaleźć ciekawe wpisy o takiej samej tematyce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo interesujący wpis i blog. Po obsługę informatyczną dla firm polecam zajrzeć na https://7l.pl :)

  OdpowiedzUsuń